MF 6S

MF 6S

Nová řada traktorů MF 6S společnosti Massey Ferguson poskytuje koncentrovaný výkon a chytrý provoz. Tyto nové traktory, nejen sledují nový, moderní rodinný neo-retro styl, ale přinášejí i výrazně vyšší úroveň komfortu a ovládání. Řada MF 6S rozšiřuje „novou éru“ vylepšeného uživatelského zážitku, konektivity a chytrého zemědělství do sektoru s výkonem 135 až 180 hp.

 • mf6s-
 • mf6s-
 • mf6s-
 • mf6s-
 • mf6s-
 • mf6s-
 • mf6s-
 • mf6s-
 • mf6s-
 • mf6s-
 • mf6s-
 • mf6s-

Massey Ferguson určil standard v tomto odvětví s vůbec prvním čtyřválcovým traktorem s výkonem 200 hp. S řadou MF 6S nyní poskytujeme kompletní balíček, speciálně navržený tak, aby do tohoto důležitého sektoru přinesl komfort, ovládání a konektivitu, poprvé představenou u oceněné řady MF 8S,“ říká Thierry Lhotte, viceprezident a výkonný ředitel Massey Ferguson pro Evropu a Střední východ.

„Tyto univerzální traktory, které nabízejí výjimečný poměr výkonu k hmotnosti a vynikající vlastnosti, poskytují výkon, který moderní zemědělci potřebují pro špičkové provádění polních prací, kombinovaný s hbitostí a bezkonkurenčními specifikacemi pro práci s nakládacím zařízením,“ dodává.

Tyto kompaktní, výkonné traktory s dobrými manévrovacími schopnostmi jsou ideální pro jakýkoliv úkol. Na svou velikost nabízejí výjimečný výkon, jsou lehké, ale nesmírně silné a nabízejí nejlepší poměr výkonu a hmotnosti ve své třídě spolu s velkou celkovou hmotností a celkovou kombinovanou hmotností.

Zcela nová řada MF 6S je k dispozici s výběrem specifikací – Essential, Panoramic, Efficient a Exclusive. Spolu se širokou škálou volitelné výbavy umožňují majitelům přizpůsobit svůj traktor a úroveň investic tak, aby odpovídaly jejich specifickým požadavkům.

Charakteristika řady MF 6S

 • Výběr z pěti kompaktních a všestranných traktorů se čtyřválcovým motorem nabízejících koncentrovaný výkon.
 • Výkonné a čisté motory s výkonem od 135 hp do 180 hp. Všechny jsou vybaveny systémem řízení výkonu motoru (EPM), který poskytuje zvýšení výkonu o 15 až 20 hp až do 200 hp.
 • Řidiči ocení vynikající ovládání, které bylo možné poprvé vidět na oceněné řadě MF 8S.
 • Snadno ovladatelný nový Multipad umožňuje komplexní ovládání jedinou pákou.
 • Nová, jasnější a přehlednější dotyková obrazovka jednotky Datatronic 5 má nyní ještě jednodušší používání.
 • Špičkový výběr pro všechny modely - převodovka Dyna-VT Super Eco s plynule proměnným převodem, a novým automatickým režimem nebo převodovka 24 x 24 Dyna-6 Super-Eco s částečným řazením pod zatížením a systémem AutoDrive.
 • Poloměr otáčení 4,75 m nabízí maximální manévrovatelnost - nejmenší poloměr ze všech traktorů s výkonem 200 hp.
 • Vynikající celková hmotnost vozidla (GVW) až 12 500 kg a celková kombinovaná hmotnost 44,5 t.
 • Bezkonkurenční výkonnost nakládacího zařízení díky kompaktním rozměrům, malému poloměru otáčení a vysoké úrovni výbavy s praktickými volitelnými zařízeními a novou funkcí MF E-Loader.

Kompaktní, výkonný a všestranný

Pět traktorů se čtyřválcovými motory od 135 hp do 180 hp (150 hp až 200 hp s EPM) řady MF 6S nabízí stejné vynikající výkonové charakteristiky jako řada MF 6700 S, kterou nahrazují. Stejně jako její předchůdci poskytuje i nová řada MF 6S výkon a točivý moment většího šestiválce, ale se všemi výhodami menšího traktoru.

Špičkový komfort a ovládání v kabině

S řadou MF 6S přináší Massey Ferguson vynikající komfort a lepší ovládání. Nová klimatizace udržuje kabinu chladnější, a díky dalším změnám je kabina nyní také tišší (70 dB).

Traktory získávají rovněž zásadní nové funkce, ovládací prvky a konektivitu, poprvé představenou na průkopnické vlajkové lodi MF 8S, která nejenže získala titul Traktor roku 2021, ale nedávno získala prestižní Red Dot: cenu za produktový design 2021 (Product Design 2021 Award).

Řidič ocení nové, komfortnější a pneumaticky odpružené sedadlo ve standardní verzi. Volitelné vyhřívané sedadlo s čalouněním z pravé kůže a vylepšenou ventilací je vybaveno systémem DDS - Dynamic Damping System s bočním stabilizačním odpružením, které automaticky reaguje na rázy podle jejich intenzity.

U verzí Exclusive a Efficient je k dispozici také nová loketní opěrka, která je spojena se sedadlem a obsahuje vše, co řidič potřebuje k ovládání motoru, převodovky, hydraulické soustavy, závěsu a vývodového hřídele, včetně ovládačů radiopřijímače a telefonu.

Dalším zlepšením komfortu je na přání dodávané mechanické nebo aktivní mechanické odpružení kabiny a také odpružené zavěšení přední nápravy.

Řidiči pracující s nakládacím zařízením uvítají volitelnou střechu Visio, která poskytuje největší výhled při manipulačních pracích a poskytuje jasný výhled na břemeno v celém rozsahu zdvihu.

Komplexní ovládání jedinou pákou

Všechny hlavní funkce traktoru jsou ovládány pomocí jediného, nového ovladače Multipad kompatibilního s ISOBUS. Tato snadno ovladatelná páka obsahuje nový kolébkový přepínač ovládání závěsu, nastavení tempomatu, předvolby jízdních režimů a aktivaci MF Guide. Rovněž obsahuje mikro joystick pro ovládání dvou elektrických ventilů vnějšího okruhu.

Dalším volitelným zařízením je jedinečný multifunkční joystick nabízející jednoduché a pohodlné ovládání volitelného nakládacího zařízení nebo předního závěsu. Ovládá nejen ventily vnějšího okruhu, ale umožňuje řidiči rovněž měnit směr a rychlost jízdy traktoru.

Ovládání přes dotykovou obrazovku

Podstatné změny moderní jednotky Datatronic 5 nejenže zvyšují funkčnost, ale také usnadňují používání. Díky nové, jasnější 9palcové dotykové obrazovce s antireflexním povrchem umožňuje snadný přístup k novým klávesovým zkratkám.

Díky ovládání ve stylu tabletu umožňuje řidiči rychlý a snadný přístup k nastavení a jeho změnám. Spravuje nejen všechny funkce traktoru, ale také všechny technologie MF včetně MF Guide, s funkcí rychlého nastavení „Go Mode“, stejně jako MF Section a MF Rate Control, včetně dat MF Task Doc.

U verzí Exclusive a Efficient je nová možnost ovládání radiopřijímače, mobilního telefonu a přehrávání médií pomocí obrazovky Datatronic 5.

Novinkou je také volitelná funkce MF E-Loader, která pomáhá zvýšit přesnost nakládání, produktivitu a bezpečnost a umožňuje ovládání a nastavení nové funkce vyklepávání lopaty. To umožňuje řidiči vážit jednotlivá břemena na vidlicích nebo v lopatě a zaznamenávat celkovou hmotnost pro jednotlivé položky, náklady nebo zakázky a tyto údaje lze přenést do jednoduché tabulky.

Pro další flexibilitu ovládání je k dispozici volitelná vylepšená jednotka Fieldstar 5, která umožňuje řidiči ovládat všechny operace chytrého zemědělství na samostatné obrazovce.

Silný výkon motoru

Všechny traktory MF 6S jsou poháněny motory AGCO Power s nejnovější technologií, které poskytují maximální výkon od 135 do 180 hp, se zvýšením výkonu o 15 až 20 hp v závislosti na modelu. Se zvýšením výkonu roste rovněž točivý moment - až o 40 Nm u největšího modelu MF 6S 180.

Proslavený systém SCR „All-in-One“ Massey Ferguson zajišťuje, že motory splňují přísné emisní limity Stage V. Úhledně umístěný pod kabinou nemá tento bezúdržbový systém žádný vliv na výhled ani na výkonnost.

Špičkový výběr převodovek

Špičkový výběr převodovek u všech modelů zahrnuje převodovku Dyna-VT Super Eco s plynulým řazením nebo známou převodovku Massey Ferguson Dyna-6 Super-Eco s částečným řazením pod zatížením a systémem AutoDrive. Převodovky vlastní konstrukce a výroby - osvědčené a zdokonalované po více než 20 let - perfektně doplňují motory AGCO Power a vytvářejí nejefektivnější a nejúčinnější kombinaci na trhu.

Obě převodovky jsou dodávány s jedinečnou pákou MF Power Control na levé straně sloupku řízení, která umožňuje řazení bez použití spojkového pedálu s nastavitelnou odezvou. Rovněž provádí řazení na vyšší nebo nižší stupeň a volí neutrální stupeň.

Převodovky Dyna-VT s plynule proměnným převodem jsou nyní vybaveny novým automatickým režimem. Automatický režim, který se jednoduše aktivuje spínačem na loketní opěrce, umožňuje řidiči nastavit rychlost vpřed pomocí páky Multipad nebo nožního pedálu, přičemž otáčky motoru se regulují automaticky podle zatížení a rychlosti. Ruční ovládač dodávky paliva nyní také nastavuje dolní limit otáček motoru - kdy otáčky nikdy neklesají pod tento limit.

Nová verze Super Eco převodovky Dyna-VT snižuje spotřebu paliva dosahováním rychlosti 40 km/h při pouhých 1 450 1/min.

Osvědčená, vysoce účinná a spolehlivá převodovka Dyna-6 Super Eco 24 x 24 od Massey Ferguson, osvědčená prací na poli již po dobu delší než 20 let, dosahuje maximální rychlosti 40 km/h při nízkých otáčkách 1 500 1/min pro úsporu paliva. Systém AutoDrive, standardní u všech modelů, automaticky řadí rychlostní stupně podle zatížení a otáček motoru. Řidič může také ručně nastavit otáčky motoru, při kterých se provádějí změny.

Ti, kteří pěstují speciální plodiny, uvítají volitelnou převodovku Super Creeper pro superplazivé rychlosti, která poskytuje přesné ovládání při rychlostech až 70 m/h při otáčkách 1 400 1/min

Všechny traktory MF 6S také poskytují užitečnou funkci přeřazení na neutrální stupeň stlačením brzdového pedálu, která při použití brzdového pedály také odpojí pohon.

Síla a hbitost

Díky kompaktním rozměrům řady MF 6S, postaveným na pevných základech a rozvoru 2,67 m, jsou traktory velmi dobře ovladatelné, s poloměrem otáčení pouhých 4,75 m - nejmenším ze všech traktorů s výkonem 200 hp.

S hmotností o 400 kg nižší než jejich šestiválcové ekvivalenty a s výkonnými motory nabízejí traktory nejlepší poměr výkonu a hmotnosti ve své třídě. Traktory poskytují vysoký výkon při optimální hospodárnosti a malém tlaku pneumatik pro ochranu půdy.

Jsou také na svou velikost nesmírně silné, zvládají velké užitečné zatížení při celkové hmotnosti až 12 500 kg. Značná celková kombinovaná hmotnost 44,5 t znamená, že mohou také bezpečně a legálně* tahat těžce naložené přívěsy. (* v závislosti na místních dopravních předpisech).

Díky kapacitě zadního závěsu až 9600 kg a výkonné hydraulice se snímáním zatížením s uzavřeným středem a průtokem 110 l/min dovedou traktory snadno manipulovat a a pracovat se širokou škálou velkých moderních nástrojů. Pro ty, kteří vyžadují větší průtok, je k dispozici model Dyna-6 s průtokem 150 litrů/min, zatímco traktory Dyna-VT mají na přání průtok 190 l/min.

Pro optimální tahovou sílu a ochranu půdy lze MF 6S.165 a MF 6S.180 vybavit nejnovějšími zadními pneumatikami Michelin VF650/60R42.

Specialista pro nakládací zařízení

Se svou malou hmotností, skvělým výhledem, kompaktními rozměry, poloměrem otáčení 4,75 m, vlevo umístěnou pákou Power Control pro změnu směru jízdy a řazením neutrálního stupně stlačením brzdového pedálu jsou traktory řady MF 6S perfektními partnery pro nakládací zařízení. Pro další zvýšení výkonnosti při nakládání mohou být také vybaveny řadou funkcí zvyšujících pracovní výkon a komfort, včetně možností průtoku hydraulického oleje 150 l/min nebo 190 l/min a střechou Visio, která umožňuje řidiči sledovat břemeno v celém rozsahu zdvihu.

Jedinečný multifunkční joystick usnadňuje ovládání nakládacího zařízení a umožňuje rovněž změny směru jízdy a nastavení pojezdové rychlosti traktoru.

Nová funkce „vyklepávání“ lopaty automaticky ovládá ventily vnějšího okruhu pro usnadnění plnění a vyklápění lopaty nebo vidlic. Další usnadnění práce přináší nová volitelná funkce E-Loader pro traktory vybavené jednotkou Datatronic 5.

Vybrané modely řady MF 6S mohou být vybaveny ve výrobě montovaným integrovaným pomocným rámem nakládacího zařízení nebo již namontovaným nakládacím zařízením řady MF FL.

Dostupné modely

Model Motor T. moment Převodovka Max. výkon Zvedací kapacita Rozvor
MF 6S.135 AGCO Power 4 válce, 4.9 l
All-in-One Technologie
650 Nm Dyna-6,
Dyna-VT
135 HP 9600 kg 2670 mm
MF 6S.145 AGCO Power 4 válce, 4.9 l
All-in-One Technologie
700 Nm Dyna-6,
Dyna-VT
145 HP 9600 kg 2670 mm
MF 6S.155 AGCO Power 4 válce, 4.9 l
All-in-One Technologie
750 Nm Dyna-6,
Dyna-VT
155 HP 9600 kg 2670 mm
MF 6S.165 AGCO Power 4 válce, 4.9 l
All-in-One Technologie
800 Nm Dyna-6,
Dyna-VT
165 HP 9600 kg 2670 mm
MF 6S.175 AGCO Power 4 válce, 4.9 l
All-in-One Technologie
840 Nm Dyna-6,
Dyna-VT
175 HP 9600 kg 2670 mm
PDF

Načerpejte více informací z prospektu

Otevřít prospekt

Virtuální showroom

Vstupte do virtuálního showroomu Massey Ferguson

Vstoupit